Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Latest Topics
Topic
History
Written by
Funny video
Prezentare Xiphion.
Prezentare - Sebastian.
Achiziții shop
[VAND] Cont SA-MP pe B-Zone, cu avere! (nivel 20)
Ieri la 10:06 pm
Ieri la 8:32 am
Dum Mai 12, 2024 8:35 pm
Dum Mai 12, 2024 1:24 pm
Mar Mar 19, 2024 7:29 pm






Custom profile fields

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Custom profile fields Empty Custom profile fields

Mesaj Scris de Atom. Sam Oct 28, 2023 1:59 pm

1. Intrati in ACP (Administration Control Panel) -> Users and Groups (Utilizatori si grupuri) si aveti in stanga Custom profile fields (dati click pe el, ca si in poza)

2. Urmatorul pas, este sa scrieti ce doriti, eu am scris Stil (adica tema PhpBB 3) si selectati dupa ce preferinte si apasati butonul Create new field.

3. O sa va apara o noua pagina, bifati ce am bifat si eu (sau daca stiti engleza cititi si bifati dupa preferinte)

4. Mergeti mai jos, si scrieti cum doriti sa apara in view topic, si descrierea (care este optional si o arata doar la inregistrare si in user control panel). Apoi apasati pe Profile type specific options.

5. O sa va apara o pagina noua, si selectati ce doriti (din nou dupa preferinte) apoi apasati Save pentru a salva.

6. Veti observa ca s-a facut cu succes field-ul. De aici il puteti dezactiva / modifica / sterge.

7. Mergeti pe prima pagina din ACP (Administration Control Panel) iar jos in stanga aveti Load settings si dati click.

8. O sa va intre, si mergeti in josul paginii si bifati Display custom profile fields in user profiles si Display custom profile fields on topic pages si apasati pe butonul Sumbit.

9. Mergeti pe prima pagina a forumului si intrati in UCP (User Control Panel), la Edit Profil. Veti vedea la sfarsit de tot, ca a aparut ce adaugasem noi adineauri.

10. Mergem intr-un topic unde am postat si noi, si veti observa ca tutorialul meu a avut succes !
Atom.

Atom.
Membrii

Medalia prieteniei
Felicitari ! Această insignă se obține când ai un prieten !
Medalia grupurilor
Felicitari ! Dacă ai această insignă înseamnă că faci parte din cel puțin un grup.
Primul topic creat
Felicitari ! Ai primit aceasă insignă pentru primul tau topic făcut la noi pe forum !
Medalie participare subiecte
Insigna pentru participarea la 25 de subiecte !
Medalia Topicurilor
Insigna pentru crearea a 50 posturi !
Medalie de puncte
Disponibilă la 15000 de puncte!
Medalia vechimii [ani]
Ai 365 de zile de când ești alături de noi !
Pet : Test
Mesaje : 59
Puncte : 23860
Multumiri primite: : 7
Data de înscriere : 16/03/2023

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum